Ostatní práce - Místo pro odpočinek

Váš oblíbený autor je:

Všichni (29) Nirak (12) Morten (9) Nisen (4) Lali (4) Bartolomeo Will (4) Marnie (5) Ještě nemám vybráno (25)

Celkem hlasů: 92

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerwps.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerkion.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/spisovatelenablogu.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/banneroots1.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerrpg.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/temnarka.jpg


Skromný náhled do ticha a klidu ...

Místo pro odpočinek

Belveder, znáte lepší místo pro odpočinek? Já ne, proto se ptám. Stále objevuji nová místa v Praze vhodná pro klidný odpočinek, jako jsou parky a jiné, lidmi málo navštěvované, lokality. Ovšem, že letohrádek Belveder, nacházející se v Královských zahradách Pražského Hradu, je místem turisty vyhledávaným, ale pokud přijdete ve správnou dobu, nenajdete tu ani živáčka. Jste tu jen Vy, historická architektura a Hradní stráž. Já jsem náhodou přišel pozdě k večeru a výše popisovaného stavu jsem dosáhl.

Je zajímavé, že i navzdory tomu, že je Hrad umístěn v historickém centru hlavního města, v jeho zahradách je relativní ticho a klid. Ptáte se proč relativní? Protože i v historickém centru jezdí tramvaje a auta. Pravda, jsou sice sto metrů od Vás, ale pokud máte náladu a chuť si vychutnávat klid a pohodu, pak Vás ani toto nevyruší v rozjímání.

Nevím, možná je to rázem zdejší architektury a přírody, člověk se tu cítí skvěle a dokonce má na chvíli pocit, že není v milionové metropoli. Můžete tu zapomenout na všechny své problémy, starosti a s klidem si vychutnat zdejší atmosféru.
Ještě bych rád upřesnil, že ráz této architektury dělá na člověka jiný dojem, právě tehdy, když víte, o jaké památky jde a dokážete si v hlavě spojit jejich minulost se současností.

Poslední poznámka na závěr. Pokud se Vám poštěstí stejně nádherné a slunečné počasí jako mně, pak Vám garantuji, že prohlídka Královských zahrad, bude pro Vás jedinečnou.

Diskuse pro článek Místo pro odpočinek:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Archiv citátů

přidej RSS