Na pokračování - Wyrm - kapitola II.

Jak se Vám líbí naše psaní?

Super (69) Normální (16) Je to hrůůůza (4)

Celkem hlasů: 89

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerwps.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerkion.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/spisovatelenablogu.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/banneroots1.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerrpg.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/temnarka.jpg


Wyrm - kapitola II.Absence invence trvá, tudíž je tu další kapitola nenápaditého braku. I když, posuďte sami ...

Tentokráte méně zbraní i tvrďáckých hlášek, přinášíme náhled na noční město, do pracovny Vládce a do temných zákoutí. Do města někdo přichází a přináší změnu ... nebo si to přinejmenším myslí ...

Wyrm


kapitola druhá - Noční host

Obrovská rafika hodin na vrcholu Věže minula svou menší sestru a pomalu se sunula k číslu dvanáct. Nad městem se rozlehlo zadunění zvonu oznamující desátou hodinu večerní. Polovina města, která ožívala v okamžiku, kdy slunce zmizelo za horizontem, byla v plném ruchu. Všude, kam se tvorové dne báli podívat, se něco dělo. Město, jako obrovský leviatan, zvolna trávilo své obyvatele a přeměňovalo je k obrazu svému. To, čím jste dnes, nemusí být nutně to, čím jste byli včera. To byl první zákon noční strany města.
Dunění zvonu utichlo a Vládce se obrátil od okna zpět k pracovnímu stolu. Přesně uprostřed ležely černé desky s dokumenty a vedle nich několik obálek pečlivě srovnaných a označených jménem odesilatele. Pan Es, který měl úřadování na starosti, si na dokonalost potrpěl.
"Pan Wong tu bude za dvě hodiny, třicet sedm minut a šest vteřin," pronesl Es zpola se ztrácející mezi stíny, které v místech, kde stál, vůbec neměly být.
"Výborně, připravte setkání a dejte mi vědět, až dorazí," řekl Vládce města a otočil se zpět k oknu. Měl z této noci divný pocit, jako by něco nebylo v pořádku. Zauvažoval, jestli tajemník a sekretář v jedné osobě, který na vteřinu přesně předpovídal jeho úřední schůzky očekávané i neočekávané, dokázal předpovídat i další věci. Třeba atentáty a tak. Ohlédl se k místu, kde před okamžikem stál pan Es. Zmizel bez jediného zvuku, stejně jako stíny.

Dívčí chichotání prořízlo ticho a pár odbočil do postranní uličky mezi kontejnery a pokroucené stíny vrhané pouličním světlem. Z odpadků zmateně vyběhlo několik vyděšených krys a zmizelo ve stínech. Chlapcova ruka pomalu zmizela pod dívčiným tričkem. Mezi jejími rudými rty se zaleskly ostré zoubky.
Pozorovatel sedící na střeše nad nimi se pousmál nad vzpomínkami, které ten pohled vyvolal. Vzpomínkami na staré dobré časy. Přišel však čas, vrátit se do nových a špatných časů. Sklouzl ze střechy jako na neviditelných křídlech a lehce dopadl na zem o sedm pater níže. Nikdo z dvojice si ho nevšiml, ani když vyšel ze stínů. Lehce si odkašlal, aby upoutal pozornost. Chlapec odskočil stranou a trochu zmateně si sáhl na drobnou ránu na krku. Dívka vrhla na vetřelce vražedný pohled.
"Že ruším, se omlouvám, jen rád bych se ptal, zda města vládce by jeden z vás znal?" pronesl s úsměvem. O sekundu později se na něj dívka vrhla.
Jen málo věcí je nebezpečnějších, než upír, kterého vyrušíte při krmení. Vetřelec se ani nepokusil před útočící dívkou uhnout, prostě ji chytil za krk a odhodil stranou. Její tělo narazilo do zdi s razancí osobního automobilu.
"Pouze jsem se zeptal, já nechci se prát," zamračil se vetřelec, jako by ho útok urazil, "Sídlo tvého pána potřebuji znát."
V tu chvíli se probral z šoku chlapec, který zatím absurdní scénu jen sledoval vypoulenýma očima.
"Hele, já ..." začal popuzeně, jako by neviděl, co se stalo, a vykročil směrem k vetřelci.
"Nauč se mlčet, se zavřenou tlamou, a neruš mě, červe, já hovořím s dámou," pronesl cizinec, a aniž by se otočil, máchl jeho směrem rukou svírající dlouhou tenkou čepel. Chlapec zachroptěl a chytil se za krk, který teď kromě drobného upířího kousnutí zdobila dlouhá rozšklebená rána.
"Však zpátky k věci, času málo je nám dáno," pokračoval, lhostejný ke kaluži krve pomalu se blížící k jeho nohám, "Přítele hledám, Oberon je jeho jméno." Upírka se však ke spolupráci příliš neměla. Z otřesu způsobeného nárazem do zdi se sotva stačila vzpamatovat, přesto se rozhodla znovu zkusit své štěstí. Vetřelec se bez viditelné námahy vyhnul ostrým drápům rozmazaným rychlostí a chytil dívku za vlasy. Prudce jí stlačil hlavu dolů, vstříc úderu kolenem. Ozvalo se ošklivé křupnutí a upírka klesla na kolena. Čepel se zařízla hluboko do hrdla a následné kopnutí zlámalo páteř. Tělo spadlo na zem vzápětí následováno hlavou, kterou vetřelec jen tak mimochodem odhodil stranou.
"Jen ztráta času, konverzace bezcenná," povzdechl si a nechal meč zmizet pod pláštěm, "Tak zpátky k hledání, vždyť noc sotva začíná."
Nedaleko dvakrát houkla brokovnice, následovaná několika krátkými dávkami z automatu. Vetřelec se pousmál a vyrazil za zvuky střelby.

Pan Es byl zmatený. Město bylo neklidné, jako by na něco čekalo. Věděl, že v 00:38:12 měl nečekaně dorazit pan Wong, aby si s Vládcem promluvil o jistých problémech, ke kterým došlo kvůli smrti jeho obchodních partnerů. Také věděl, že pan Wong odsud odejde, přesněji řečeno že bude odnesen nohama napřed v 01:46:52. Mezi tím bylo jen prázdno, což panu Es připadalo velmi zajímavé. Možná by dokonce použil výraz vzrušující. Chvíli uvažoval, zda má Vládce upozornit na některé další věci, které by se měly stát tuto noc. Nakonec se jen omezil na to, aby připravil pánu města uvítání, až se další večer vrátí.

- další kapitola -


- předchozí kapitola -


Diskuse pro článek Wyrm - kapitola II.:

10.06.2012 [13:10]

mám špatnej počítač či co a nejde mi napsat komentář ke třetí kaitole takže to píšu sem. Tahle povídka se mi opravdu líbí, docela mě mrzí že zde nemáš pokračování, takže bych chtěla poprosit jestli bys je nenapsal. prosím Emoticon jiank prostě chválím je to super, přečetla jsem málo povídek a ne všechny se mi líbyly ale tahle je super.

1. Lomeril
03.06.2011 [17:15]

Kapitola zajímavá, ale jsem hodně citlivá na zpřeházený slovosled. Myslím, že pokud ses snažil o archaickou mluvu, stačilo by používat archaické výrazy a nechat slova na místech, kam patří. Věty jako "Že ruším, se omlouvám, jen rád bych se ptal, zda města vládce by jeden z vás znal?" jsou spíš krkolomné, než starobylé. Pokud jsi samozřejmě nechtěl vytvořit efekt mistra Yody.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Archiv citátů

přidej RSS