Na pokračování - Mágové v současnosti 3

Jak se Vám líbí naše psaní?

Super (69) Normální (16) Je to hrůůůza (4)

Celkem hlasů: 89

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerwps.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerkion.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/spisovatelenablogu.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/banneroots1.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerrpg.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/temnarka.jpg


Mágové v současnosti 33. pokračování povídky se špatným názvem.

Mágové v současnosti - 3. část

V okamžik, kdy se Charlie zahleděl na obsah balíčku, zasáhla mě do ruky bolest tak strašná, až mi povolily nohy a já tvrdě dopadl na kolena. Neznámo proč jsem z kapsy vytáhl pošramocenou ruku a pevně jsem stiskl Charlieho za předloktí. Ruka byla rudá a vypadalo to, jako by byla celá tvořena plameny. "Přesně tak to vypadalo i v mém snu," pomyslel jsem si a záhy si i uvědomil, že vše co se mi minulou noc zdálo, byla skutečnost.
Muž pustil krabičku, která se až nepřirozeně pomalu snášela k zemi, aby z ní pak po dopadu vylétly kousky rozbitého zrcadla. Bolest mi z ruky pulzovala do celého těla strašlivou intenzitou a já si s každým okamžikem víc a víc přál, aby mě z těch muk vysvobodila smrt. Poslední, co jsem na zlomek sekundy zahlédl, byla bezmoc čišící z Charlieho očí.

"Ty hajzle, ukaž se!"
"Ale Charlie, je zapotřebí tu dělat takový hluk? Ostatně, jak se ti tu líbí? Celou tuhle místnost jsem vytvořil přesně podle tvých vzpomínek. Sem jste mě jednou zavřeli, pamatuješ? No tak, co na to říkáš?" Promluvil kdosi z nejasné plamenné záře, která byla kolem dokola.
"Alexy, měj aspoň tu odvahu a ukaž se mi!" Křičel Charlie, až celý zrudl.
Náhle ze záře vystoupila plamenná silueta nevelkého a vyzáblého muže se slovy: "Ale, doby, kdy jsem se tě bál, jsou už dávno pryč. Teď si to vyměníme, co říkáš? Slibuju, že až budeš umírat, budeš se ty bát mě!" Zařval poslední slovo muž, který byl tvořen plameny a na chvíli se odmlčel.
"Alexy, až se odsud dostanu, tak přísahám, že ti natrhnu prdel!" Zuřil dál Charlie a začal obcházet plamenné mříže kolem dokola, "jsi slaboch. Konečně se ti povedlo mě chytit a to jen díky tomu, že ses vydával za mého přítele a ještě k tomu použil oběť. Jsi stejná nula, jako před lety."
"Zavři už hubu! Dostal jsem tě jen kvůli tvé neschopnosti a lehkomyslnosti ty idiote!" Zařval afektovaně muž. Poté už o poznání klidnějším hlasem pokračoval: "Vzbuď toho kluka, ze sféry tě může vzít jen on. Nemůžeš tu nechráněný vydržet věčně."

Náhle jsem se probudil a nade mnou klečela plamenná postava. Vyjekl jsem hrůzou a s očima vykulenýma strachem jsem se postrkoval rukama dál od té hrůzy.
"Uklidni se, Bobe," promluvila plamenná postava, "já jsem Charlie, potřebuju tě, abychom se dostali ze sféry. Musíme rychle, energie tě zraňuje. Když budeme otálet, bolest tě v realitě zabije."
Nečekaně rychle jsem se zorientoval a chytil rukou Charlieho za zápěstí. Těsně před přenosem mě ale polila hrůza. Má ruka vypadala, jako kdyby se půl hodiny opékala na přímém ohni. Po kůži nebylo ani památky a svaly vypadaly odpudivě zdeformované. Pak přišla znovu ta strašná bolest, jen jsem jí teď cítil po celém těle.
"Alexi, přece ho tady nenecháš chcípnout!?" Zakřičel Charlie a ukázal na mě.
"A proč bych jako neměl, už ho k ničemu nepotřebuju," odsekl lhostejně, byť zvýšeným hlasem Alex, aby ho bylo slyšet přes můj bolestný nářek.
"Zmlkne!" Odpověděl stroze mág a pohlédl do Alexových očí.
Ten jen natáhl ruku a na okamžik soustředěně zavřel oči.
Z celého těla mi na zlomek sekundy vystouply malinké plamínky a poté bolest ustoupila, jako když utne. V tu chvíli mi bylo nádherně. Úleva, která se dostavila, se zdála jako vysvobození ze zajetí pekla.
Když jsem byl konečně schopen vnímání, zjistil jsem, že jsem v nevelké kruhové cele tvořené mřížemi uprostřed nějaké místnosti. Nikde nebyla okna, jen po obvodových zdech visely rovnoměrně rozmístěné bodové lampy. U jedné ze stěn, kousek vedle dveří, seděl na staré poničené sedačce vyzáblý muž a zrovna si zapaloval doutník. Nevěnoval mi nejmenší pozornost, zato z Charlieho, který stál krok ode mě, z toho nespustil oči.
"Tak, předpokládám, že už nic nepotřebuješ, Charlie," řekl s úšklebkem Alex a pokračoval, "tak tě tu s tvým přítelem nechám o samotě. Sice jsem měl v plánu tu s vámi zůstat, ale s přihlédnutím k rychlosti tady mladého pána si stíhám ještě v klidu vypít šálek dobré kávy. Takže brzy na viděnou." Dokončil monolog vyzáblý muž a chystal se k odchodu. "Jo, mladíku," otočil se ještě ve dveřích Alex," omluvám se za tu ruku, ale nemusíš se bát, brzy jí stejně nebudeš potřebovat."
Dveře se s ránou zabouchly, ale já ten zvuk nevnímal. Jen jsem se smrtelným potem na čele zíral na svou ruku. Kosti, které byly místy zcela obnažené, zakrývaly připečené kusy živého masa se zbytky odumřelé tkáně. Když jsem to uviděl, pozvracel jsem se. Když jsem zjistil, že celé mé tělo je zohyzděné a popálené, pozvracel jsem se znovu. Tak hrozně jsem se necítil nikdy v životě a přišlo mi, že se už ani nikdy cítit nebudu. Podíval jsem se na Charlieho a strach, který jsem měl v očích, mi musel vyloženě sršet ven. Muž v obleku se na mě bezradně díval a bylo na něm vidět, že přemýšlí, čím by mě vytrhl z mého úděsu:
"No, Bobe, mohl si dopadnout i hůř..."
Sakra, to se mu nepovedlo.
"...A odstraň si to odumřelé maso, nebo se ti to zanítí."
Kruci! Tak strašně jsem mu chtěl dát pěstí!

Chvíli to trvalo, než jsem byl schopen normálně uvažovat. Zkrátka jsem se na sebe nesměl moc dívat.
"Charlie, kde to jsme?" Vykoktal jsem ze sebe po chvilkovém formování věty v hlavě.
"Jsme v jedné iluzi místností, kde jsem kdysi v době mého studia šikanoval největší pako na škole," řekl Charlie a sklopil zrak "jenže z toho paka se vyklubal magor a díky němu se teď brodíme ve sračkách!" Muž udělal pár kroků kolem dokola cely a zastavil se kousek přede mnou.
"Ale co mě vytáčí úplně nejvíc je, že si Lejla někde v klidu žere ty svoje sušenky místo toho, aby nám teď zachraňovala zadek!"

"Ještě poslední a jdu pro ně," říkala si v duchu Lejla a pohodlně rozvalená na gauči vyndávala další sušenku.
"Kruci, ten pošuk bude zase vyřvávat, ale nejdřív se musím pořádně posilnit, co když je budu hledat dlouho. Dobře, tak teď úplně poslední a fakt už jdu. Bože, to je taková pohoda, když nikdo nebuzeruje. Ani neví, jaký má štěstí, že ho potřebuju." Lejla se pomalu zvedla a na koberec ze sebe pečlivě oklepala všechny drobky, které se jí z pěti balíčků sušenek povedlo udělat. Nacpala si pro případ nouze dvoje sušenky do kapes a bez sebemenší stopy se rozplynula.

Náhle se před mřížemi zhmotnila Lejla. Naprosto nečekaně a s elegancí kočky. "Nazdárek, tak jak se vám bručí?" Zeptala se provokativně kráska, opřela se o zeď a sáhla do kapsy pro balíček sušenek.
"No to si snad ze mě děláš srandu! Koukej nás dostat ven, Lejlo. A kde ses vlastně tak dlouho flákala?!" Rozčiloval se Charlie.
"No to víš, nejdřív jsem vás musel najít. To zabere hodně času," zkoušela to Lejla.
"Cože? Té stopy, co jsme zanechali při přemístění, bych si všiml i po tmě. Jak často si myslíš, že se takhle někdo přemísťuje!"
"No promiň, asi nejsem tak dobrá, jako pan velkej mág," odfrkla dívka a obrátila oči v sloup.
"Dobře, hlavně nás dostaň ven. A hned, nebudu čekat, až dojíš!"
Lejla zastrčila nedojedenou svačinku do kapsy a stoupla čelem k mřížím a rukama se opřela o stěnu. Pak sklopila hlavu a soustředěně nakrčila čelo a nosánek. Bylo to neskutečně sexy. Poté náhle neuvěřitelnou rychlostí vyskočila proti mřížím a ve vzduchu se přeměnila na obrovskou černou šelmu s nádherně zelenýma očima. Mříže cely povolily, jako by byly z papíru. Lejla-šelma ještě tlapou vytrhla dvě z části ohnuté mříže a tím nám utvořila bezproblémový průchod. Pak spokojeně zavrněla a otřela se o Charlieho, div ho nepovalila.
"No jo, to stačí, nechci mít oblek od chlupů," pronesl nevrle mág a rovnou se vydal ke dveřím, "já tomu parchantovi natrhnu prdel..."

Diskuse pro článek Mágové v současnosti 3:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Archiv citátů

přidej RSS